Follow

Kiedy Należy Wymienić Opony?

Na szczęście świadomość różnic w działaniu opon letnich i zimowych jest coraz większa. Z tego też względu większość producentów rezygnuje z produkcji popularnych niegdyś tzw. opon wielosezonowych. Kiedy należy zmienić opony? Teoria głosi, że przy temperaturach spadających poniżej 7 stopni C należy rozważyć założenie opon zimowych – opady śniegu, czy oblodzenie nie są więc jedynym warunkiem. Ponadto opona, aby zachować przyczepność, powinna posiadać przynamniej four mm bieżnika i mieć zachowane odpowiednie ciśnienie (według zaleceń producenta), kontrolowane przynajmniej raz na dwa tygodnie. Pamiętaj, że wypożyczając samochód w Europcar, oszczędzasz sobie tego problemu i możesz cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą przygotowanym przez naszych fachowców samochodem.
185/65R15 88H 195/65R15 91H 205/65R15 94H 215/65R15 96H 215/65R16 98H 205/60R16 96H XL 215/60R16 99H XL 195/55R15 85H 195/55R16 87H 205/55R16 91H 215/55R16 93H 225/55R16 95H 215/55R17 98V XL 225/55R17 101V XL 195/50R15 82H 215/50R17 95V XL 225/50R17 98V XL 225/45R17 91H 225/45R17 94V XL w każdych warunkach zimowych. W oponie zastosowane zostały rozwiązania, które poprawiają jej osiągi. Polimerowa mieszanka na bazie krzemionki zachowuje elastyczność nawet w czasie największych mrozów, co zapewnia krótszą drogę hamowania na mokrej i oblodzonej nawierzchni. Wyświetlone wyniki służą JEDYNIE CELOM INFORMACYJNYM, zawsze PRZED dokonaniem zakupu NALEŻY UPEWNIĆ SIĘ w autoryzowanym punkcie sprzedaży Pirelli czy nie istnieją techniczne lub prawne przeszkody do montażu wybranych opon.
Nawet w przypadku opon klasy AA marka Dunlop pozostaje wierna swojemu sportowemu dziedzictwu. Jesteśmy przekonani, że etykieta jest znakomitym wskaźnikiem, pomagającym konsumentom oceniać opony w oparciu kilka kluczowych parametrów. Jednak nieustannie bierzemy pod uwagę piętnaście kryteriów stosowanych przez renomowane czasopisma testujące nasze opony oraz ponad 50 parametrów, według których rygorystycznie oceniamy nasze opony przed ich wprowadzeniem na rynek" - dodaje S. Khanna. Na oponach samochodowych znajdują się także inne oznaczenia. Warto wiedzieć, w jaki sposób można je odczytać. Tym bardziej, że dzięki temu uda się na przykład sprawdzić, kiedy opony zostały wyprodukowane, a to pomoże w uniknięciu wszelakiego typu „okazji”, w czasie których sprzedawca starych opon będzie szukał przysłowiowego „jelenia”.
Wszystkie te cechy mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Dlatego wiele europejskich państw decyduje się na wprowadzenie obowiązku używania opon zimowych. W części z nich jazda na zimówkach jest obowiązkowa parę miesięcy w roku, w innych tylko na wyznaczonych terenach lub w razie wystąpienia szczególnych warunków zimowych na drogach. Z kolei niektóre kraje nie zobowiązują, a jedynie zalecają podróżowanie na oponach zimowych. Francja - nie ma obowiązku stosowania opon zimowych, wyjątek stanowią tereny Alp Francuskich, w których bezwzględnie należy wyposażyć samochód w opony zimowe, Bośnia i Hercegowina - jeśli głębokość bieżnika opon letnich jest większa niż 4 mm można je stosować również zimą, w innym przypadku należy zamontować opony zimowe,
Najprostszą drogą zakupu nowych opon jest skopiowane z poprzednich symboliki dotyczącej szerokości, profilu, średnicy i tzw. indeksów homologacji, dotyczących prędkości i nośności auta Możesz pokazać sprzedawcy dowód rejestracyjny z podstawowymi danymi, aby przyspieszyć profesjonalny wybór lub skorzystać z dedykowanej wyszukiwarki. W „osobówkach” montuje się już wyłącznie opony radialne, oznaczone literą R, więc tym pamiętać nie trzeba. Jeździsz bardzo szybko i dynamicznie? Rozważ koniecznie zwiększony indeks prędkości. budowa opon zimowych (agresywny bieżnik z licznymi lamelami) zapewnia zimą maksymalny poziom bezpieczeństwa na drodze. Jedynie tak wyposażona opona może poruszać się jednocześnie po śniegu, błocie pośniegowym i lodzie, a w dodatku w czasie panowania niskiej temperatury,
Opony sezonowe mają spełnić ważne zadanie – zapewnić możliwie jak największą przyczepność i bezpieczeństwo jazdy, dostosowując się jednocześnie do warunków klimatycznych. Od wiosny do jesieni w powszechnym użyciu są zatem opony letnie. Powstają one z materiałów, które dobrze radzą sobie przy temperaturze powyżej 7 stopni C. Posiadają też bieżnik, który w sezonie letnim zapewnia najlepszą przyczepność oraz najkrótszy czas hamowania. W niższych temperaturach za bezpieczną jazdę odpowiedzialne są opony zimowe. Mają one zapewnić dobrą przyczepność nawet w chwili, gdy warunki na drogach stają się wyjątkowo trudne. Produkowane z materiałów zachowujących dobrą elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach posiadają również odpowiedni bieżnik.
Trzecim ale równie ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, czyli zmniejszenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni przy zachowaniu wydajności opon w innych dziedzinach, zwłaszcza długowieczności. Nowe opony Michelin będą dostępne wraz z nowym Peugeot 308 Nawet dorośli mogą znaleźć chwile uciechy na takiej huśtawce, czym śpiewała już Leigh Nash z zespołem Sixpence Non The Richer w utworze Kiss Me Pamiętacie ten hit? www.milieukontakt.mk www.justalittlebitcute.com Po drugie, zakopane do połowy wziemi pojedyncze opony mogą służyć za ławeczki ,a ustawione rzędem za płotek Napewno nie trzeba się martwić jego wytrzymałość – przetrwa wieki. Wprzeciwieństwie do mojego poczucia estetyki, które umarłoby już po kwadransieprzebywania w tak „ozdobionym” ogródku.
Jako wynalazca opony zimowej, Nokian posiada bogaty asortyment opon zimowych. Opony zimowe Nokian WR dla samochodów osobowych są dostępne w handlu w eighty five rozmiarach z zakresu 13-20 cali, dla klas prędkości od T do W (190-270 km/h). W przypadku WR D3 nowością jest pięć rozmiarów, a w przypadku WR A3 dziesięć. Opony zimowe WR zostały specjalnie dostosowane do warunków klimatycznych panujących w Polsce oraz do dużych prędkości rozwijanych na polskich autostradach. Jak dowodzą badania, błoto pośniegowe stanowi dla kierowców jeszcze większe zagrożenie niż lód czy aquaplaning. Ryzyko wypadku ze skutkiem śmiertelnym na błocie pośniegowym jest pięciokrotnie wyższe niż na suchej nawierzchni.
Niestety, zestawy naprawcze mają też wady. Po pierwsze, są w stanie załatać jedynie niewielkie dziury i jedynie powstałe na bieżniku opony. Jeśli uszkodzony zostanie bok opony, wówczas skutecznym załataniu takiej dziury możemy zapomnieć. Tak samo, gdy dziura ma większe rozmiary. Skorzystanie z zestawu może też skomplikować późniejszą naprawę opony. By ją przeprowadzić, niezbędne będzie dokładne oczyszczenie opony z użytej pianki, a to często okazuje się czasochłonne i nie każdy zakład oponiarski się tego podejmie. Konieczność odwiedzenia mechanika wynika z faktu, że ciśnienie w kołach po takim "drogowym" łataniu dziury nigdy nie będzie na idealnym poziomie, przez co po przejechaniu dłuższej trasy możemy spodziewać się nierównomiernego zużycia opon.
Was this article helpful?
0 out of 0 found this helpful
Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.
Powered by Zendesk